Strona główna
Historia szkoły
Kadra
Nasze Klasy
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Osiągnięcia naszych uczniów
Galeria
Kontakt
Nasi Absolwenci
Archiwum
2012-2015
2015-2017


Dokumenty
Dla Rodziców


Informacje
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej.

Dnia 9 marca 2018 r. w Urzędzie Gminy Wierzbinek odbyły się eliminacje gminne "Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej". Naszą szkołę reprezentowało 2 uczniów. Kacper Wojtasik z klasy VI zajął 3 miejsce w kategorii młodszej ( klasy IV-VI szkół podstawowych) natomiast Julita Dadzibóg z klasy VII zajęła 6 miejsce w kategorii starszej ( klasy VII szkół podstawowych i klasy II i III gimnazjum). Wszyscy uczestnicy otrzymali medale okolicznościowe, nagrody książkowe, dyplomy , a zwycięzcy - puchary. Co więcej uczniowie, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca w swoich kategoriach pojadą na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Koninie ( z naszej szkoły Kacper Wojtasik).
Gratulujemy!!!
Powitanie Wiosny.

W dniu 21 marca 2018 r. powitaliśmy wiosnę. Każda klasa przebrała się w wylosowany wcześniej kolor, wykonała Marzannę, wystroiła wiosennie drzwi sali lekcyjnej, była też Pani Wiosna i Pani Zima przebrana w każdej klasie. Następnie nastąpiło spalenie kukieł a potem uczniowie oglądali film. Na koniec zostały wręczone dyplomy. Dzieci świetnie się bawiły.
Kochamy wiosnę!!!
DZIEŃ KOBIET.

Wszystkim cudownym Paniom oraz Dziewczynom z naszej szkoły życzymy wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet. Zdrowia, zadowolenia z uczniów i kolegów by uśmiech zawsze rozpromieniał Wasze twarze.
Samorząd Uczniowski.
Zabawa choinkowa.

8 lutego w naszej szkole odbyła się długo oczekiwana zabawa choinkowa. Imprezę otworzyła Pani Dyrektor witając wszystkich gości i życząc udanej zabawy. Tak też się stało zabawa była wspaniała a tańcom nie było końca. Rada Rodziców przygotowała słodkie drobiazgi dla wszystkich dzieci. Na poczęstunek zaproszeni zostali również rodzice i goście. Tradycyjnie odwiedził nas też Św Mikołaj z koszem słodyczy. Dziękujemy za miło spędzony czas.
Jak karnawał, to karnawał....

W karnawale przedszkolaki i uczniowie klas młodszych bawili się na Balu Przebierańców. Dzieci założyły piękne kostiumy. Zarówno im, jak i ich rodzicom nie zabrakło pomysłów i fantazji na ich przygotowanie. Zabawa się udała - nogi bolały od tańca.
Konkurs Kolęd i Pastorałek 2018 r.

26.01.2018 r. w Szkole Podstawowej im Biskupa Romana Andrzejewskiego w Morzyczynie odbył się Mędzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez panią Ewę Kucal i pana Przemysława Bartczaka. W komisji konkursowej zasiedli:


Małgorzata Kozicka - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wierzbinku,
Miłosz Kucal - instruktor muzyki w Gminnym Ośrodku Kultury w Wierzbinku ,
Przemysław Wawrzyniak - instruktor muzyki w Gminnym Ośrodku Kultury w Piotrkowie Kujawskim.

Z naszej szkoły w konkursie zaśpiewały:
Oliwia Orsztynowicz – „ Dzisiaj w Betlejem”
Zuzanna Wojnarowska – „Lulaj Go Matko, lulaj”
Katarzyna Sosnowska – „Mario, czy już wiesz”.

Dziewczynki do występu przygotowała Pani Jolanta Sosnowska.
Kasia otrzymała wyróżnienie w swojej kategorii. Trzecie miejsce w kategorii gimnazjum otrzymała nasza absolwentka Maria Evdokimova.
Gratulacje dziewczyny i życzymy dalszych sukcesów.
Kolejny raz świętujemy Dzień Babci i Dziadka.

23 stycznia 2018 r. uczniowie naszej szkoły zaprosili do świetlicy wiejskiej w Zaryniu swoje Babcie i Dziadków. Zaszczycili też nas swoją obecnością:kier..GAPO -p. J. Musiał, dyr. GOK Wierzbinek- p. M. Kozicka, radni -p. B. Kaczalski i p. D. Kwiatkowski. Pani Dyrektor serdecznie powitała wszystkich zebranych, po czym skierowała miłe i ciepłe słowa do Babć i Dziadków. Następnie odbyła się część artystyczna, podczas której wnukowie wykazali się zdolnościami aktorskimi, recytatorskimi, tanecznymi, wokalnymi i umiejętnością gry na instrumentach. Po szczerych życzeniach i odśpiewaniu „sto lat” Babcie i Dziadkowie zostali obdarowani przygotowanymi przez dzieci upominkami i laurkami.. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami, podziękowaniami gości i cukierkami od p. M.Wojciechowskiej. Następnie na wszystkich czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. W dalszej części uroczystości dzieci z klas młodszych zaprosiły do obejrzenia fotorelacji ze spotkań i wędrówek po „ Naszej małej Ojczyźnie”. Uroczystość uświetniło także spotkanie z lokalną artystką, p. Ireną Jarkowską, połączone z prezentacją jej twórczości. Pani malarka odpowiadała cierpliwie na pytania dzieci i pokazała, jak można szybko narysować postać babci i dziadka. Spotkanie przebiegło w miłej i rodzinnej atmosferze, nie zabrakło też uścisków, uśmiechów i wzruszeń. Uroczystość została przygotowana przez panie: A. Krzyżanowską, T. Karpińską, K. Makowską, E. Zawadzką, J. Sosnowską i E. Szczepankiewicz.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

14 stycznia w Świetlicy Wiejskiej w Zaryniu odbył się 26 Gminny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
W tym roku Orkiestra grała Dla Wyrównywania Szans w Leczeniu Noworodków. Dzieci z naszej szkoły bardzo chętnie zaangażowały się w akcję i przygotowały przepiękne jasełka wraz z Paniami: Wiolettą Wiśniewską i Anną Beneturską. Akcję uświetniły także występy zespołów Na Swojską Nutę oraz Echo Kujaw. WOŚP w 26 finale zebrała 81423542zł, a to nie koniec zbiórka cały czas trwa!
GRAMY DO KOŃCA ŚWIATA I O JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ!!!
Jasełka 2017 r.

W klimacie mistyczności tajemnicy Bożego Narodzenia 21 grudnia 2017 r.w naszej Szkole odbyły się Jasełka przygotowane przez panią Wiolettę Wiśniewską oraz panią Annę Beneturską, w których wystąpili uczniowie klas II-VII. Nasze szkolne Jasełka to zgodnie z wielowiekową tradycją opowieść o historii narodzin Jezusa i podróży Trzech Króli, którzy przybyli do Betlejem by powitać nowo narodzonego Zbawiciela. Wzbogacone iście świąteczną scenografią oraz pięknymi kolędami w wykonaniu dzieci oraz zespołu „Na Swojską Nutę”. Piękne stroje, dekoracje, a przede wszystkim trudna praca teatralna, zostały docenione gromkimi brawami. Dziękujemy wszystkim gościom, którzy przyczynili się do uświetnienia naszej szkolnej uroczystości oraz życzymy zdrowych, radosnych i pełnych rodzinnego ciepła Świat Bożego Narodzenia.
Kopalnia soli w Kłodawie.

Piękny jest nasz kraj. Można się o tym przekonać podróżując. W ostatnią wyprawę tego roku-19.12.2017-wybralismy się do Kłodawy. Z Zarynia to całkiem niedaleko. Razem z opiekunami było nas 50 uczestników. Pani kierownik Elżbieta Szczepankiewicz i opiekunowie panie: Władysława Radzimska, Arleta Krzyżanowska, Ewa Zawadzka oraz Teresa Karpińska. Niesamowite wrażenie wywarł nas zjazd winda. Po niecałych 2 min. znaleźliśmy się 600m pod ziemia. Widoki okazały się wspaniałe. Korytarze, komnaty i rzeźby-wszystko ze soli. Pan przewodnik opowiadał legendy i zadziwiał swoja wiedza na temat wydobywanego skarbu, jakim jest sól. Na koniec zakupiliśmy pamiątki i dostaliśmy bryłki najlepszej soli na świecie. Trochę zmęczeni ale zadowoleni, szczęśliwie wróciliśmy do naszej szkoły. Długo będziemy pamiętać te wyprawę ,a szczególnie windę i Draculę, który mieszka w jednej z komnat kłodawskiej kopalni.
Basen.

7 grudnia. Kolejny wypad na basen i kolejny wspaniały dzień zorganizowany przez panią Annę Beneturską. Dzieci z klas 4-7 pod opieka pań: Wioletty Wiśniewskiej, Ewy Zawadzkiej i Kingi Makowskiej wyjechały na basen w Radziejowie. Pod czujnym okiem ratowników dzieci uczyły się pływania, nurkowania i skoków do wody. Już pływamy coraz lepiej!
Zabytki architektury sakralnej.

29 listopada 2017 r. dzieci z klasy II i III pod opieką p. T. Karpińskiej , A. Krzyżanowskiej, R. Liszkiewicz- Gwóźdź poznawały na naszym terenie zabytki architektury sakralnej. Udały się do Mąkoszyna, gdzie czekał już ksiądz proboszcz Krzysztof Szcześniak. Opowiedział dzieciom o historii kościoła, pokazał miejsce w którym stał stary kościół, a następnie zaprosił do zwiedzania zabytkowego kościoła Matki Boskiej Częstochowskiej. Dzieci miały możliwość z bliska zobaczyć prezbiterium, ołtarz, ambonę, chrzcielnicę, obrazy, malowidła, rzeźby świętych, zakrystię, a ksiądz proboszcz ciekawie o wszystkim opowiadał.
Za przekazanie cennych informacji i poświęcony nam czas serdecznie dziękujemy.
Poznajemy zanikające zawody w naszej okolicy.

Kolejnym ciekawym wydarzeniem w ramach innowacji pedagogicznej „ Moja mała Ojczyzna- Zaryń i okolice” była wizyta klasy II i III u kowala i szewca, którą zorganizowała A. Krzyżanowska, T. Karpińska i E. Szczepankiewicz. Dzieci miały możliwość poznania zanikających już zawodów i zobaczenia ich warsztatów pracy.
Z wielkim zainteresowaniem obserwowały i słuchały pana kowala, który z twardego metalu wykuwał kwiatki, listki, wzorki oraz opowiadał o swoich zainteresowaniach. Oglądały też wytwory artystyczne pana Piotra, m. in. kwietniki, kinkiety, wieszaki, kwiaty, znaki zodiaku, elementy balustrad i ogrodzeń. Przez dłuższy czas rozlegał się dźwięk kowadła i młota, gdyż każdy próbował swoich sił.
Później udaliśmy się do szewca, który pokazał dzieciom różne narzędzia pracy, kleje, uszkodzone buty, torby, skórzane paski. Pan Szczepankiewicz opowiedział dzieciom o swojej pracy i pokazał jak i czym naprawia się buty oraz kiedy warto skorzystać z jego usług.
Ogólnopolski Konkurs Biblia i Przypowieści .

30 listopada w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Biblia i Przypowieści w którym wzięło udział 10 osób.
3 miejsce zajęli Natalia Pieńkowska i Gracjan Beneturski z klasy VII
natomiast wyróżnienie otrzymali :
Kasia Sosnowska i Kryspin Ponikierski kl.VI oraz Hubert Kołodziejczak kl.V.
Gratulujemy!!!
Ogólnopolski Konkurs Edi Pingwin 2017 r.

24 listopada 2017r. odbył się Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Edi Pingwin, w którym najlepiej wypadli i zajęli
3 miejsce Adrian Beneturski z klasy VI i Gracjan Beneturski z klasy VII, 4 miejsce Kacper Wojtasik klasa VI,
5 miejsce Jakub Sobczak kl.VI, Natalia Pieńkowska kl.VII, Patryk Szczepankiewicz kl.VII,
7 miejsce Kryspin Ponikierski kl.VI, Jakub Urbanski kl.VII,
9 miejsce Julita Dadzibóg kl.VII.

28 listopada 2017r pierwszy raz odbył się Ogólnopolski Konkurs z Fizyki Edi Pingwin, w którym wzięli udział uczniowie klasy VII:
22 miejsce Mikołaj Rozmarynowski,
23 miejsce Jakub Sosnowski,
24 miejsce Gracjan Beneturski.

Konkursy przeprowadziła Pani Ewa Zawadzka.
Gratulujemy!!!
Rzuć palenie razem z nami.

W ramach edukacji zdrowotnej 16 listopada uczniowie z klas 0-7 czynnie włączyli się do Ogólnopolskiej Akcji „Rzuć Palenie Razem z Nami ” zorganizowanej związku ze „Światowym Dniem Rzucania Palenia”. Celem akcji jest realizacja zaplanowanych w środowisku szkolnym i lokalnym zadań, które zachęcać będą do życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego, promowania zdrowego stylu życia, bez nałogów, bez papierosów, czy też życia w czystym, pozbawionym dymu tytoniowego powietrza. W szkole akcja była przygotowana i przeprowadzona przez panią pedagog Barbarę Szczebelską. Dzieci przygotowały razem z wychowawcami transparenty oraz hasła zachęcające do rzucenia palenia następnie przeszły przez wieś. Zachęcając jej mieszkańców do zdrowego stylu życia.
Andrzejki.

30 października to dzień magii i czarów w naszej szkole. Pani Barbara Szczebelska i pani Anna Beneturska zorganizowały nam świetna zabawę. Zostały zatrudnione 3 wróżki które przepowiedziały nam przyszłość i zachęciły do wspólnej zabawy. Dyskoteka udała się wspaniale tańcom nie było końca...
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI.

W dniu 13 listopada 2017 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji
Narodowego Święta Niepodległości.
Uczestniczyli w nim uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście:
Wójt Gminy Wierzbinek dr Paweł Szczepankiewicz, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wierzbinku Małgorzata Kozicka, radny Bogdan Kaczalski, przewodnicząca Rady Rodziców Katarzyna Pieńkowska.

Ideą apelu było przypomnienie naszych przodków, bezimiennych bohaterów walczących o wolność dla przyszłych pokoleń. Pamięć tamtych dni oraz dumę z odzyskanej niepodległości przywołały wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej. Przygotowali je uczniowie klas IV-VII pod opieką pań: Zdzisławy Pyżyńskiej, Małgorzaty Krzymińskiej, Ewy Zawadzkiej i Kingi Makowskiej.
Uczestnicząc w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym przetrwał nasz język, nasza historia, tradycja i kultura.
Spotkanie z pszczelarzem.

26 października uczniowie klas młodszych uczestniczyli w spotkaniu z pszczelarzem zorganizowanym przez: A. Krzyżanowską, T. Karpińską, E. Szczepankiewicz i B. Szczebelską. Pan Błażej Pawikowski gościł w naszej szkole, aby przybliżyć dzieciom zawód pszczelarza. Podczas spotkania dzieci poznały proces powstawania miodu, ciekawostki z życia pszczół oraz ich znaczenie w przyrodzie. Mogły też z bliska zobaczyć pszczołę, ul, produkty pszczele, strój i przyrządy pszczelarza. Nie mogło też obejść się bez degustacji różnych gatunków miodu.
Bardzo dziękujemy panu Błażejowi za przyjęcie zaproszenia i spędzony z nami czas.
Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu..

Pod kierunkiem Pani Jolanty Sosnowskiej dnia 28 października przedszkolaki obchodziły Dzień Misia.
Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ulubionego pluszaka. W sali wszyscy bawili się wesoło podczas zabaw przy muzyce.
Kolejna wspaniała zabawa na basenie.

W dniu 25 października 2017 r odbyła się wycieczka na basen do Radziejowa dla klas 4-7. Zorganizowana przez panią Annę Beneturską. Uczniowie byli pod opieką pani Ewy Zawadzkiej, Zdzisławy Pyżyńskiej oraz Kingi Makowskiej. Dzieci świetnie się bawiły. Woda to ich żywioł. Już czekamy na kolejną taką wyprawę.
„Od ziarenka do bochenka” .

Wycieczka „Od ziarenka do bochenka” długo pozostanie w pamięci naszych dzieci. 24 października 2017r. uczniowie z kl. II, III i dzieci z OP udały się do młyna w Oborach i piekarni w Wierzbinku. Pan młynarz opowiadał o swojej pracy, o tym, jak mieli się ziarno na mąkę oraz pokazywał urządzenia znajdujące się w młynie. Dzieci z wych. podziękowały p. W. Knasiakowi i trochę ubielone od mąki, udały się do piekarni. Z zainteresowaniem słuchały kierownika piekarni, p. K. Grabowskiego, przyglądały się pracy piekarzy, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. W piekarni wszystko było ciekawe: olbrzymie misy na ciasto, wielka łopata, ogromny piec, wózki z upieczonym chlebem, krajalnica. Każdy mógł skosztować pysznego chleba. Nasza wizyta zakończyła się niezwykle miłą, słodką niespodzianką. Wszyscy delektowali się pysznymi wypiekami z naszej gminnej cukierni oraz otrzymali napoje w kartonikach. Serdecznie dziękujemy Prezesowi GS „Samopomoc Chłopska” w Wierzbinku, p. M. Grabowskiemu za okazaną życzliwość i umożliwienie zwiedzenia piekarni, a wszystkim pracownikom za gościnność, bardzo miłą atmosferę i poświęcony nam czas.
Dzień Edukacji Narodowej.

14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich nauczycieli. Pani Dyrektor wyróżniła nagrodą dyrektora trzy nauczycielki naszej szkoły a są to panie: Barbara Szczebelska, Zdzisława Pyżyńka oraz Kinga Makowska. Gratulujemy!

"Wszyscy nasi kochani nauczyciele
dla swoich uczniów cierpliwości mają wiele.
Za naukę, za trud jaki jest wkładany
przeogromny bukiet życzeń dziś składamy.
Życzenia szczere, prawdziwe z uczniowskich serc płynące.
Jak świeże kwiaty pachnące, kwitnące na naszej polskiej łące".

W Dniu Nauczyciela dziękujemy przede wszystkim za cierpliwość. Za dobre serce i wyrozumiałość. Za troskę i zaufanie oraz trud, jaki codziennie drodzy nauczyciele wkładacie w nasz proces edukacji. Słowa czy kwiaty tego nie oddadzą, ale uśmiech na buziach całej klasy pokazuje, jak jesteśmy wdzięczni za wiedzę, którą Panie nam przekazują.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zaryniu.
"Cyrk Szok" w naszej szkole.

10 października do naszej szkoły zajechał „Cyrk Szok”. Artyści prezentowali różne sztuczki, był też śmieszny clown oraz wąż. Dzieci mogły dotknąć zwierzęcia i sprawdzić się w różnych akrobacjach. Bardzo milo spędziliśmy ten czas.
Zapraszamy ponownie.
Żywa lekcja historii :
"Jak Jan Sobieski wojował"

Kolejna lekcja historii w naszej szkole odbyła się 20 września. Panowie przywieźli nowe stroje oraz zbroje a co najważniejsze i najciekawsze broń. Uczniowie mieli okazję przymierzyć stroje i dotknąć broni.
Zapraszamy serdecznie za rok.
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018 .

Rok szkolny 2017/2018 czas zacząć!
Z nowymi wyzwaniami, nauczycielami i dodatkową klasą wchodzimy w ten rok szkolny.
Pani dyrektor powitała wszystkich zgromadzonych na rozpoczęciu roku przedstawiła nowych nauczycieli i wychowawców ale przede wszystkim życzyła dobrych ocen oraz samych sukcesów uczniom.

Zaczynamy!!!
Kalendarz Roku Szkolnego 2017/2018 .


Wykonane przez: Karolina Radaszewska
Wszelkie prawa zastrzeżone. Artykuły, dokumenty, zdjęcia, i inne materiały są własnością Szkoły Podstawowej w Zaryniu.