Strona główna
Historia szkoły
Kadra
Nasze Klasy
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Osiągnięcia naszych uczniów
Galeria
Kontakt
Nasi Absolwenci
Archiwum
2012-2015
2015-2017


Dokumenty
Dla Rodziców


Informacje
Lekcja j. polskiego w bibliotece publicznej.

W dniu 16 listopada bibliotekę publiczną odwiedziła kl. IV . W ramach przeprowadzonej lekcji języka polskiego dzieci poznały pojęcie księgozbioru ,działy księgozbioru. Dowiedziały się co należy zrobić , aby wypożyczyć książkę oraz zapoznały się z pracą bibliotekarza . Jak widać na zdjęciach zajęcia przebiegły w miłej atmosferze . Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę . Zajęcia zostały prowadzone przez Panią bibliotekarkę Anetę Kaczalską i Wiolettę Wiśniewską.
Łódzki Duet Akordeonowy.

W dniu 14 listopada w naszej szkole odbył się koncert ŁÓDZKIEGO DUETU AKORDEONOWEGO, który tworzą – Zbigniew Sobieraj i Kazimierz Barasiński.
Duet powstał w 1981r. a więc gra już prawie 40 lat dając koncerty w kraju i za granicą. U nas akordeoniści zaprezentowali utwory od klasycznych po muzykę rozrywkową i sądząc po atmosferze, jaka panowała na tym koncercie zadowolili gusta wszystkich uczniów. Dobór repertuaru połączony z dużą dawką humoru powodował naturalną żywą reakcję publiczności. Muzycy zadawali uczniom zagadki muzyczne, z którymi nasi uczniowie dobrze sobie poradzili i zostali publicznie pochwaleni przez pana Sobieraja w obecności pani Dyrektor.
Utwory , które w wykonaniu Duetu Akordeonowego można było usłyszeć to m.in. : W. A. Mozart – Marsz turecki, B. Volmer – Pociąg, M. K. Ogiński – Polonez Pożegnanie Ojczyzny, S. Joplin – Ragtime oraz Polskie Tańce Narodowe.
Panów akordeonistów niezmiernie ucieszył fakt, że uczeń naszej szkoły Karol Henke także upodobał sobie akordeon i od 4 lat uczy się w Szkole Muzycznej I stopnia w Radziejowie ( filia w Wierzbinku) właśnie w klasie akordeonu .Wszyscy z radością wysłuchaliśmy jednego utworu w wykonaniu Karola.
To wydarzenie muzyczne powinno zmienić myślenie uczniów na temat muzyki poważnej – „muzyka poważna wcale nie jest taka poważna”.
Spotkanie z prawnikiem.

14 listopada 2018r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z mecenasem Błażejem Sarnowskim. Pan mecenas zgodził się opowiedzieć o swojej ścieżce kariery zawodowej, o zawodzie zarówno radcy prawnego, jak i adwokata. Uczniowie mieli możliwość przymierzenia togi. Spotkanie skierowane było do uczniów klas 7 i 8 naszej szkoły oraz dla zaproszonych uczniów ze szkół podstawowych w Sadlnie Tomisławicach i Zakrzewku. Nasz gość był zaproszony w ramach zajęć z doradztwa zawodowego prowadzonych przez Ewę Kozak.
Pasowanie na ucznia I klasy 2018 r.

W dniu 30.10.2018r. klasa I miała swoje święto – ślubowanie i pasowanie na ucznia. Uroczystość rozpoczęła się od występu pierwszoklasistów. Po akcie ślubowania i pasowania pani Dyrektor wręczyła dzieciom pamiątkowy dyplom pasowania na ucznia. Pierwszaki wpisały się do kroniki szkolnej zostały obdarowane drobnymi upominkami. Otrzymały m.in. słodkie rożki oraz książeczki, które bardzo spodobały się dzieciom. Potem dzieci spotkały się ze swoimi rodzicami i osobami zaproszonymi w klasie na słodkim poczęstunku. Były pyszne ciasta i inne smakołyki. Ta uroczystość została przygotowana przez panią Teresę Karpińską oraz rodziców klasy pierwszej.
Narodowe Czytanie 2018 r.

W trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości uczniowie wraz z nauczycielami w dniu 26 października 2018 r. Uczestniczyli w Narodowym Czytaniu, „Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego oraz tekstów Antologii Niepodległości, zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Zaryniu. Młodzi ludzie z zainteresowaniem słuchali fragmentów głośno odczytywanego tekstu utworu oraz swoich kolegów recytujących i śpiewających poezję patriotyczną.
Dzień Edukacji Narodowej.

Są takie dni w roku szkolnym, które sprawiają, że życie ucznia i nauczyciela staje się piękniejsze. Jednym z nich jest Dzień Edukacji Narodowej. W tym roku 19 października odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z udziałem całej społeczności szkolnej. Program artystyczny zaprezentowały dzieci z klas młodszych pod czujnym okiem swoich wychowawczyń. Uczniowie przedstawili scenki z życia ucznia i niełatwego jak się okazało życia nauczycieli. Pani Dyrektor podziękowała uczniom za piękne występy, a nauczycielom za pracę i zaangażowanie wręczyła nagrody. Na koniec Pani przewodnicząca Rady Rodziców Madlena Czerwińska, życzyła wszystkim pedagogom sukcesów w pracy i satysfakcji z wykonywanego zawodu.
Spotkanie modlitewne w Licheniu.

Uczniowie klasy VII i VIII naszej szkoły w dniu 27 września 2018 r. uczestniczyli w spotkaniu modlitewnym młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. W Sanktuarium Maryjnym przed obrazem Matki Bożej Licheńskiej modliło się około 6 tysięcy młodych ludzi z terenu diecezji włocławskiej.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 r.

Czas rozpocząć nowy rok szkolny 2018/2019.
Pani Dyrektor przywitała serdecznie wszystkich zebranych, przedstawiła nowych nauczycieli, wychowawców, a także życzyła owocnej pracy zarówno nauczycielom jak i uczniom.
Zaczynamy!!!
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019 .

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w poniedziałek 03.09.2018r. Pierwszy dzwonek o 9:00! Zapraszamy!!!

Dobry Start 300 dla ucznia

Kalendarz Roku Szkolnego 2018/2019
Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018.

Starym zwyczajem rozpoczęte dzieło należy zakończyć. Tak też się stało 22 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Zaryniu. Cała społeczność szkolna spotkała się o godzinie 9.00 aby uroczyście pożegnać rok szkolny 2017/2018 i zaprosić wszystkich na wymarzony odpoczynek.

Pierwsze na wakacje zaprosiły nas przedszkolaki z młodszej grupy .Przedstawiły taniec Greka Zorby i zachęciły do wyjazdu do Grecji. Nieco dalej, bo za ocean, wyruszyły dzieci ze starszej grupy przedszkolnej. Zaprezentowały się w tańcu, który jest bardzo popularny w Stanach Zjednoczonych - ,,Dziecięcy rock’n’roll”. Wszystkim bardzo podobały się występy najmłodszych, a maluchy były także zadowolone, że nadszedł czas relaksu i wypoczynku.

W tym dniu miało miejsce również pożegnanie pań sprzątaczek, które odeszły na zasłużoną emeryturę. Wszyscy życzyli im dużo zdrowia, spełnienia marzeń i radości. Piosenkę z dedykacją dla obu pań zaśpiewała Kasia z klasy szóstej.

Ostatnia część zakończenia należała przede wszystkim do uczniów. Otrzymali oni świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe, dyplomy i puchary. Rok szkolny zakończył się radośnie dla wszystkich , gdyż każdy uczeń otrzymał promocję do następnej klasy.

Bezpiecznych wakacji i do zobaczenia za 2 miesiące!!!
Spotkanie z Krzysztofem Hołowczycem.

19 czerwca 2018 r. za sprawą Wójta Gminy Wierzbinek uczniowie naszej szkoły mogli się spotkać w SP im. Jana Pawła II w Boguszycach z polskim kierowcą rajdowym- Krzysztofem Hołowczycem. Pan Krzystof opowiadał o swojej pasji, zwracał przy tym uwagę, jak ważną rolę odgrywa bezpieczeństwo na drogach. Uczniowie mieli okazję zadać pytania oraz zdobyć autograf.
Odwiedzamy strażaków PSP w Koninie.

W dniu 18 czerwca 2018 r. została zorganizowana przez Zarząd Gminy OSP RP w Wierzbinku wycieczka do jednostki PSP Konin ( I i II) dla uczniów, którzy w marcu w eliminacjach gminnych "Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej" zajęli znaczące miejsca. Wśród nich znalazł się także nasz uczeń Kacper Wojtasik z kl. VI.
Piknik Rodzinny.

9 czerwca w naszej szkole odbył się Piknik Rodzinny. Cudowny czas będziemy długo wspominać. Dzieci przedstawiły piękny program artystyczny oraz swoje umiejętności wokalne, muzyczne, taneczne i gimnastyczne. Po występach można było obejrzeć samochód strażacki i pochlapać się woda z węża, spotkać się z policjantami, pomalować sobie twarz i najeść do syta. Były kiełbaski ciasto owoce i napoje. Każdy mógł wziąć udział w loterii z atrakcyjnymi nagrodami. Dzieci również cudownie bawiły się z paniami animatorkami. Świetna zabawa to jest to co lubimy najbardziej dziękujemy Radzie Rodziców oraz wszystkim sponsorom.
Gminne Zawody Sportowe w Lekkoatletyce Indywidualnej.

5 czerwca odbyły się Gminne Zawody Sportowe w Lekkoatletyce Indywidualnej, uczniowie naszej szkoły zajęli:Adrian Beneturski 1 miejsce w skoku w dal,
Jakub Sobczak 3 miejsce w rzucie piłeczką palantową,
Lena Sobczak 3 miejsce w rzucie piłeczką palantową,
Kacper Wojtasik 3 miejsce w rzucie piłką lekarską.

Uczniów przygotowała Pani Anna Beneturska..
Gratulujemy!!!
„W 100 – LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI”.

24 maja w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Poezji Patriotycznej pod hasłem: „W 100 – LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI”.. Brało w nim udział 25 uczestników wyłonionych spośród przeprowadzonych wcześniej eliminacji klasowych. Uczniowie recytowali wiersze o tematyce patriotycznej, które były przeplatane pieśniami patriotycznymi w wykonaniu szkolnego chórku. Poprzez pełną wrażliwości i emocji recytację uczniowie kształtowali postawy patriotyczne i obywatelskie oraz uczyli szacunku do państwa i narodu polskiego. Publiczność gromkimi brawami oklaskiwała wszystkich uczestników. Organizatorkami konkursu były panie: Zdzisława Pyżyńska, Arleta Krzyżanowska, Wioleta Wiśniewska, Małgorzata Krzymińska i Teresa Karpińska.
Kącik patriotyczny.

W celu uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole powstał kącik patriotyczny. Znajdują się w nim konkursowe prace plastyczne uczniów klas IV – VII i prace wykonane w ramach projektu plastycznego „Symbole narodowe”. Ważnym elementem kącika patriotycznego jest album, którego przewodnie hasło brzmi: Dla Ciebie Polsko…. Umieszczane są w nim zdjęcia z wycieczek szkolnych do miejsc pamięci narodowej, muzeów, a także wycieczek krajoznawczych, podczas których uczniowie poznają zabytki kultury oraz przeszłość historyczną naszej ojczyzny.
Beskid Śląski i Żywiecki.

W dniach 28 – 30 maja uczniowie klas starszych naszej szkoły, wspólnie z uczniami ze szkoły w Zakrzewku, brali udział w wycieczce: Beskid Śląski i Żywiecki. Pierwszego dnia dzieci zwiedziły Cieszyn. Podczas spaceru miały okazję przekroczyć granicę i znaleźć się po czeskiej stronie miasta. Następnie cała grupa udała się na nocleg do Szczyrku, gdzie po obfitej kolacji wszyscy wyruszyli na przechadzkę po malowniczo położonej miejscowości. Drugiego dnia dzieci odwiedziły m. In. Muzeum Koronek w Koniakowie oraz Chatę Kawuloków. Wspaniałymi atrakcjami wycieczki okazały się: Rezydencja Prezydenta RP „Zamek’ oraz Skocznia Narciarska im. Adama Małysza w Wiśle. Niezapomnianą przygodą ostatniego dnia wycieczki był wjazd kolejką szynową na Górę Żar, gdzie można było podziwiać piękną panoramę Beskidu Żywieckiego. W drodze powrotnej uczestnicy wycieczki zatrzymali się w Żywcu, gdzie podczas wizyty w Muzeum Browaru zostali zaproszeni na degustację soku. Wycieczka była okazją do wypoczynku, integracji oraz poszerzenia wiedzy.
Konstytucja 3 Maja oraz Święto Flagi.

26 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Święta Flagi. Uczniowie klas starszych zaprezentowali najważniejsze wydarzenia związane z uchwaleniem naszej pierwszej konstytucji. Starali się również uzmysłowić wszystkim biorącym udział w tej uroczystości, jak ważne znaczenie miały i w dalszym ciągu mają słowa: BÓG, HONOR, OJCZYZNA. W trakcie wystąpienia niejednokrotnie nawiązywali do poszanowania naszych symboli narodowych. Recytowane wiersze oraz śpiewane pieśni budziły wśród uczniów uczucia patriotyczne. Na twarzach uczestników uroczystości widać było skupienie, powagę i duże zainteresowanie.
Muzeum byłego niemieckiego Obozu Zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem.

Dnia 5 kwietnia uczniowie kl. VI i VII wspólnie z koleżankami i kolegami ze szkoły z Zakrzewka uczestniczyli w wycieczce do Muzeum byłego niemieckiego Obozu Zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem. W trakcie zwiedzania uczniowie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych, obejrzeli wystawę, zapoznali się z historią obozu oraz tragedią, która rozgrywała się w tym miejscu w latach 1941 – 1945. Dowiedzieli się również, że ofiarami tegoż obozu byli przede wszystkim Żydzi polscy głównie z tzw. Kraju Warty oraz więźniowie łódzkiego getta. W celu upamiętnienia tej tragedii uczniowie złożyli kwiaty, zapalili znicze oraz uczcili minutą ciszy pamięć ofiar zamordowanych w obozie.
Uczestnicy wycieczki zwiedzili również Muzeum Technik Ceramicznych w Kole.
DZIEŃ ZDROWIA POD HASŁEM : „ ZDROWIE DLA WSZYSTKICH ”.

19 KWIETNIA 2018r. W naszej szkole odbył się Dzień Zdrowia pod hasłem „ZDROWIE DLA WSZYSTKICH ”. Wzięły w nich udział dzieci z klas 0-VII. Dzień zaczął się od prezentacji multimedialnej na temat zdrowia j jego znaczenia dla człowieka : „ Zdrowie dla wszystkich”. Następnie dzieci z klas 0-III wykonały plakat piramidy/talerza zdrowego żywienia, natomiast klasy IV-VII przygotowały zdrowy poczęstunek w postaci kanapek, przekąsek z produktów wchodzących w skład piramidy żywienia. Po zdrowej przekąska czas na aktywność fizyczną na świeżym powietrzu.
KLASY 0-III grały w gry i zabawy sportowe natomiast KLASY IV-VII rozegrały towarzyski mecz piłki nożnej.
Dzień Zdrowia przygotowały Panie:Barbara Szczebelska, Anna Benetuska oraz wychowawcy klas.
Rocznica śmierci Jana Pawła II.

Apel z okazji rocznicy śmierci Jana Pawła II odbył się 10 kwietnia 2018r. Przygotowano : gazetkę tematyczną, prezentację multimedialną "Miejcie odwagę żyć dla miłości". Cała społeczność szkolna zaśpiewała pieśń" Barka". Prezentacja zawierała życiorys papieża, jego drogowskazy i papieski dekalog młodych. Apel prowadzili uczniowie: Kasia Sosnowska, Kryspin Ponikierski, Szymon Kalinowski i Zuzia Wojciechowska. Apel przygotowały Panie: Barbara Szczebelska i Wioletta Wiśniewska.
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej.

Dnia 9 marca 2018 r. w Urzędzie Gminy Wierzbinek odbyły się eliminacje gminne "Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej". Naszą szkołę reprezentowało 2 uczniów. Kacper Wojtasik z klasy VI zajął 3 miejsce w kategorii młodszej ( klasy IV-VI szkół podstawowych) natomiast Julita Dadzibóg z klasy VII zajęła 6 miejsce w kategorii starszej ( klasy VII szkół podstawowych i klasy II i III gimnazjum). Wszyscy uczestnicy otrzymali medale okolicznościowe, nagrody książkowe, dyplomy , a zwycięzcy - puchary. Co więcej uczniowie, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca w swoich kategoriach pojadą na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Koninie ( z naszej szkoły Kacper Wojtasik).
Gratulujemy!!!
Powitanie Wiosny.

W dniu 21 marca 2018 r. powitaliśmy wiosnę. Każda klasa przebrała się w wylosowany wcześniej kolor, wykonała Marzannę, wystroiła wiosennie drzwi sali lekcyjnej, była też Pani Wiosna i Pani Zima przebrana w każdej klasie. Następnie nastąpiło spalenie kukieł a potem uczniowie oglądali film. Na koniec zostały wręczone dyplomy. Dzieci świetnie się bawiły.
Kochamy wiosnę!!!
DZIEŃ KOBIET.

Wszystkim cudownym Paniom oraz Dziewczynom z naszej szkoły życzymy wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet. Zdrowia, zadowolenia z uczniów i kolegów by uśmiech zawsze rozpromieniał Wasze twarze.
Samorząd Uczniowski.
Zabawa choinkowa.

8 lutego w naszej szkole odbyła się długo oczekiwana zabawa choinkowa. Imprezę otworzyła Pani Dyrektor witając wszystkich gości i życząc udanej zabawy. Tak też się stało zabawa była wspaniała a tańcom nie było końca. Rada Rodziców przygotowała słodkie drobiazgi dla wszystkich dzieci. Na poczęstunek zaproszeni zostali również rodzice i goście. Tradycyjnie odwiedził nas też Św Mikołaj z koszem słodyczy. Dziękujemy za miło spędzony czas.
Jak karnawał, to karnawał....

W karnawale przedszkolaki i uczniowie klas młodszych bawili się na Balu Przebierańców. Dzieci założyły piękne kostiumy. Zarówno im, jak i ich rodzicom nie zabrakło pomysłów i fantazji na ich przygotowanie. Zabawa się udała - nogi bolały od tańca.
Konkurs Kolęd i Pastorałek 2018 r.

26.01.2018 r. w Szkole Podstawowej im Biskupa Romana Andrzejewskiego w Morzyczynie odbył się Mędzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez panią Ewę Kucal i pana Przemysława Bartczaka. W komisji konkursowej zasiedli:


Małgorzata Kozicka - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wierzbinku,
Miłosz Kucal - instruktor muzyki w Gminnym Ośrodku Kultury w Wierzbinku ,
Przemysław Wawrzyniak - instruktor muzyki w Gminnym Ośrodku Kultury w Piotrkowie Kujawskim.

Z naszej szkoły w konkursie zaśpiewały:
Oliwia Orsztynowicz – „ Dzisiaj w Betlejem”
Zuzanna Wojnarowska – „Lulaj Go Matko, lulaj”
Katarzyna Sosnowska – „Mario, czy już wiesz”.

Dziewczynki do występu przygotowała Pani Jolanta Sosnowska.
Kasia otrzymała wyróżnienie w swojej kategorii. Trzecie miejsce w kategorii gimnazjum otrzymała nasza absolwentka Maria Evdokimova.
Gratulacje dziewczyny i życzymy dalszych sukcesów.
Kolejny raz świętujemy Dzień Babci i Dziadka.

23 stycznia 2018 r. uczniowie naszej szkoły zaprosili do świetlicy wiejskiej w Zaryniu swoje Babcie i Dziadków. Zaszczycili też nas swoją obecnością:kier..GAPO -p. J. Musiał, dyr. GOK Wierzbinek- p. M. Kozicka, radni -p. B. Kaczalski i p. D. Kwiatkowski. Pani Dyrektor serdecznie powitała wszystkich zebranych, po czym skierowała miłe i ciepłe słowa do Babć i Dziadków. Następnie odbyła się część artystyczna, podczas której wnukowie wykazali się zdolnościami aktorskimi, recytatorskimi, tanecznymi, wokalnymi i umiejętnością gry na instrumentach. Po szczerych życzeniach i odśpiewaniu „sto lat” Babcie i Dziadkowie zostali obdarowani przygotowanymi przez dzieci upominkami i laurkami.. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami, podziękowaniami gości i cukierkami od p. M.Wojciechowskiej. Następnie na wszystkich czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. W dalszej części uroczystości dzieci z klas młodszych zaprosiły do obejrzenia fotorelacji ze spotkań i wędrówek po „ Naszej małej Ojczyźnie”. Uroczystość uświetniło także spotkanie z lokalną artystką, p. Ireną Jarkowską, połączone z prezentacją jej twórczości. Pani malarka odpowiadała cierpliwie na pytania dzieci i pokazała, jak można szybko narysować postać babci i dziadka. Spotkanie przebiegło w miłej i rodzinnej atmosferze, nie zabrakło też uścisków, uśmiechów i wzruszeń. Uroczystość została przygotowana przez panie: A. Krzyżanowską, T. Karpińską, K. Makowską, E. Zawadzką, J. Sosnowską i E. Szczepankiewicz.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

14 stycznia w Świetlicy Wiejskiej w Zaryniu odbył się 26 Gminny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
W tym roku Orkiestra grała Dla Wyrównywania Szans w Leczeniu Noworodków. Dzieci z naszej szkoły bardzo chętnie zaangażowały się w akcję i przygotowały przepiękne jasełka wraz z Paniami: Wiolettą Wiśniewską i Anną Beneturską. Akcję uświetniły także występy zespołów Na Swojską Nutę oraz Echo Kujaw. WOŚP w 26 finale zebrała 81423542zł, a to nie koniec zbiórka cały czas trwa!
GRAMY DO KOŃCA ŚWIATA I O JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ!!!
Jasełka 2017 r.

W klimacie mistyczności tajemnicy Bożego Narodzenia 21 grudnia 2017 r.w naszej Szkole odbyły się Jasełka przygotowane przez panią Wiolettę Wiśniewską oraz panią Annę Beneturską, w których wystąpili uczniowie klas II-VII. Nasze szkolne Jasełka to zgodnie z wielowiekową tradycją opowieść o historii narodzin Jezusa i podróży Trzech Króli, którzy przybyli do Betlejem by powitać nowo narodzonego Zbawiciela. Wzbogacone iście świąteczną scenografią oraz pięknymi kolędami w wykonaniu dzieci oraz zespołu „Na Swojską Nutę”. Piękne stroje, dekoracje, a przede wszystkim trudna praca teatralna, zostały docenione gromkimi brawami. Dziękujemy wszystkim gościom, którzy przyczynili się do uświetnienia naszej szkolnej uroczystości oraz życzymy zdrowych, radosnych i pełnych rodzinnego ciepła Świat Bożego Narodzenia.
Kopalnia soli w Kłodawie.

Piękny jest nasz kraj. Można się o tym przekonać podróżując. W ostatnią wyprawę tego roku-19.12.2017-wybralismy się do Kłodawy. Z Zarynia to całkiem niedaleko. Razem z opiekunami było nas 50 uczestników. Pani kierownik Elżbieta Szczepankiewicz i opiekunowie panie: Władysława Radzimska, Arleta Krzyżanowska, Ewa Zawadzka oraz Teresa Karpińska. Niesamowite wrażenie wywarł nas zjazd winda. Po niecałych 2 min. znaleźliśmy się 600m pod ziemia. Widoki okazały się wspaniałe. Korytarze, komnaty i rzeźby-wszystko ze soli. Pan przewodnik opowiadał legendy i zadziwiał swoja wiedza na temat wydobywanego skarbu, jakim jest sól. Na koniec zakupiliśmy pamiątki i dostaliśmy bryłki najlepszej soli na świecie. Trochę zmęczeni ale zadowoleni, szczęśliwie wróciliśmy do naszej szkoły. Długo będziemy pamiętać te wyprawę ,a szczególnie windę i Draculę, który mieszka w jednej z komnat kłodawskiej kopalni.
Basen.

7 grudnia. Kolejny wypad na basen i kolejny wspaniały dzień zorganizowany przez panią Annę Beneturską. Dzieci z klas 4-7 pod opieka pań: Wioletty Wiśniewskiej, Ewy Zawadzkiej i Kingi Makowskiej wyjechały na basen w Radziejowie. Pod czujnym okiem ratowników dzieci uczyły się pływania, nurkowania i skoków do wody. Już pływamy coraz lepiej!
Zabytki architektury sakralnej.

29 listopada 2017 r. dzieci z klasy II i III pod opieką p. T. Karpińskiej , A. Krzyżanowskiej, R. Liszkiewicz- Gwóźdź poznawały na naszym terenie zabytki architektury sakralnej. Udały się do Mąkoszyna, gdzie czekał już ksiądz proboszcz Krzysztof Szcześniak. Opowiedział dzieciom o historii kościoła, pokazał miejsce w którym stał stary kościół, a następnie zaprosił do zwiedzania zabytkowego kościoła Matki Boskiej Częstochowskiej. Dzieci miały możliwość z bliska zobaczyć prezbiterium, ołtarz, ambonę, chrzcielnicę, obrazy, malowidła, rzeźby świętych, zakrystię, a ksiądz proboszcz ciekawie o wszystkim opowiadał.
Za przekazanie cennych informacji i poświęcony nam czas serdecznie dziękujemy.
Poznajemy zanikające zawody w naszej okolicy.

Kolejnym ciekawym wydarzeniem w ramach innowacji pedagogicznej „ Moja mała Ojczyzna- Zaryń i okolice” była wizyta klasy II i III u kowala i szewca, którą zorganizowała A. Krzyżanowska, T. Karpińska i E. Szczepankiewicz. Dzieci miały możliwość poznania zanikających już zawodów i zobaczenia ich warsztatów pracy.
Z wielkim zainteresowaniem obserwowały i słuchały pana kowala, który z twardego metalu wykuwał kwiatki, listki, wzorki oraz opowiadał o swoich zainteresowaniach. Oglądały też wytwory artystyczne pana Piotra, m. in. kwietniki, kinkiety, wieszaki, kwiaty, znaki zodiaku, elementy balustrad i ogrodzeń. Przez dłuższy czas rozlegał się dźwięk kowadła i młota, gdyż każdy próbował swoich sił.
Później udaliśmy się do szewca, który pokazał dzieciom różne narzędzia pracy, kleje, uszkodzone buty, torby, skórzane paski. Pan Szczepankiewicz opowiedział dzieciom o swojej pracy i pokazał jak i czym naprawia się buty oraz kiedy warto skorzystać z jego usług.
Ogólnopolski Konkurs Biblia i Przypowieści .

30 listopada w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Biblia i Przypowieści w którym wzięło udział 10 osób.
3 miejsce zajęli Natalia Pieńkowska i Gracjan Beneturski z klasy VII
natomiast wyróżnienie otrzymali :
Kasia Sosnowska i Kryspin Ponikierski kl.VI oraz Hubert Kołodziejczak kl.V.
Gratulujemy!!!
Ogólnopolski Konkurs Edi Pingwin 2017 r.

24 listopada 2017r. odbył się Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Edi Pingwin, w którym najlepiej wypadli i zajęli
3 miejsce Adrian Beneturski z klasy VI i Gracjan Beneturski z klasy VII, 4 miejsce Kacper Wojtasik klasa VI,
5 miejsce Jakub Sobczak kl.VI, Natalia Pieńkowska kl.VII, Patryk Szczepankiewicz kl.VII,
7 miejsce Kryspin Ponikierski kl.VI, Jakub Urbanski kl.VII,
9 miejsce Julita Dadzibóg kl.VII.

28 listopada 2017r pierwszy raz odbył się Ogólnopolski Konkurs z Fizyki Edi Pingwin, w którym wzięli udział uczniowie klasy VII:
22 miejsce Mikołaj Rozmarynowski,
23 miejsce Jakub Sosnowski,
24 miejsce Gracjan Beneturski.

Konkursy przeprowadziła Pani Ewa Zawadzka.
Gratulujemy!!!
Rzuć palenie razem z nami.

W ramach edukacji zdrowotnej 16 listopada uczniowie z klas 0-7 czynnie włączyli się do Ogólnopolskiej Akcji „Rzuć Palenie Razem z Nami ” zorganizowanej związku ze „Światowym Dniem Rzucania Palenia”. Celem akcji jest realizacja zaplanowanych w środowisku szkolnym i lokalnym zadań, które zachęcać będą do życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego, promowania zdrowego stylu życia, bez nałogów, bez papierosów, czy też życia w czystym, pozbawionym dymu tytoniowego powietrza. W szkole akcja była przygotowana i przeprowadzona przez panią pedagog Barbarę Szczebelską. Dzieci przygotowały razem z wychowawcami transparenty oraz hasła zachęcające do rzucenia palenia następnie przeszły przez wieś. Zachęcając jej mieszkańców do zdrowego stylu życia.
Andrzejki.

30 października to dzień magii i czarów w naszej szkole. Pani Barbara Szczebelska i pani Anna Beneturska zorganizowały nam świetna zabawę. Zostały zatrudnione 3 wróżki które przepowiedziały nam przyszłość i zachęciły do wspólnej zabawy. Dyskoteka udała się wspaniale tańcom nie było końca...
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI.

W dniu 13 listopada 2017 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji
Narodowego Święta Niepodległości.
Uczestniczyli w nim uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście:
Wójt Gminy Wierzbinek dr Paweł Szczepankiewicz, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wierzbinku Małgorzata Kozicka, radny Bogdan Kaczalski, przewodnicząca Rady Rodziców Katarzyna Pieńkowska.

Ideą apelu było przypomnienie naszych przodków, bezimiennych bohaterów walczących o wolność dla przyszłych pokoleń. Pamięć tamtych dni oraz dumę z odzyskanej niepodległości przywołały wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej. Przygotowali je uczniowie klas IV-VII pod opieką pań: Zdzisławy Pyżyńskiej, Małgorzaty Krzymińskiej, Ewy Zawadzkiej i Kingi Makowskiej.
Uczestnicząc w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym przetrwał nasz język, nasza historia, tradycja i kultura.
Spotkanie z pszczelarzem.

26 października uczniowie klas młodszych uczestniczyli w spotkaniu z pszczelarzem zorganizowanym przez: A. Krzyżanowską, T. Karpińską, E. Szczepankiewicz i B. Szczebelską. Pan Błażej Pawikowski gościł w naszej szkole, aby przybliżyć dzieciom zawód pszczelarza. Podczas spotkania dzieci poznały proces powstawania miodu, ciekawostki z życia pszczół oraz ich znaczenie w przyrodzie. Mogły też z bliska zobaczyć pszczołę, ul, produkty pszczele, strój i przyrządy pszczelarza. Nie mogło też obejść się bez degustacji różnych gatunków miodu.
Bardzo dziękujemy panu Błażejowi za przyjęcie zaproszenia i spędzony z nami czas.
Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu..

Pod kierunkiem Pani Jolanty Sosnowskiej dnia 28 października przedszkolaki obchodziły Dzień Misia.
Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ulubionego pluszaka. W sali wszyscy bawili się wesoło podczas zabaw przy muzyce.
Kolejna wspaniała zabawa na basenie.

W dniu 25 października 2017 r odbyła się wycieczka na basen do Radziejowa dla klas 4-7. Zorganizowana przez panią Annę Beneturską. Uczniowie byli pod opieką pani Ewy Zawadzkiej, Zdzisławy Pyżyńskiej oraz Kingi Makowskiej. Dzieci świetnie się bawiły. Woda to ich żywioł. Już czekamy na kolejną taką wyprawę.
„Od ziarenka do bochenka” .

Wycieczka „Od ziarenka do bochenka” długo pozostanie w pamięci naszych dzieci. 24 października 2017r. uczniowie z kl. II, III i dzieci z OP udały się do młyna w Oborach i piekarni w Wierzbinku. Pan młynarz opowiadał o swojej pracy, o tym, jak mieli się ziarno na mąkę oraz pokazywał urządzenia znajdujące się w młynie. Dzieci z wych. podziękowały p. W. Knasiakowi i trochę ubielone od mąki, udały się do piekarni. Z zainteresowaniem słuchały kierownika piekarni, p. K. Grabowskiego, przyglądały się pracy piekarzy, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. W piekarni wszystko było ciekawe: olbrzymie misy na ciasto, wielka łopata, ogromny piec, wózki z upieczonym chlebem, krajalnica. Każdy mógł skosztować pysznego chleba. Nasza wizyta zakończyła się niezwykle miłą, słodką niespodzianką. Wszyscy delektowali się pysznymi wypiekami z naszej gminnej cukierni oraz otrzymali napoje w kartonikach. Serdecznie dziękujemy Prezesowi GS „Samopomoc Chłopska” w Wierzbinku, p. M. Grabowskiemu za okazaną życzliwość i umożliwienie zwiedzenia piekarni, a wszystkim pracownikom za gościnność, bardzo miłą atmosferę i poświęcony nam czas.
Dzień Edukacji Narodowej.

14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich nauczycieli. Pani Dyrektor wyróżniła nagrodą dyrektora trzy nauczycielki naszej szkoły a są to panie: Barbara Szczebelska, Zdzisława Pyżyńka oraz Kinga Makowska. Gratulujemy!

"Wszyscy nasi kochani nauczyciele
dla swoich uczniów cierpliwości mają wiele.
Za naukę, za trud jaki jest wkładany
przeogromny bukiet życzeń dziś składamy.
Życzenia szczere, prawdziwe z uczniowskich serc płynące.
Jak świeże kwiaty pachnące, kwitnące na naszej polskiej łące".

W Dniu Nauczyciela dziękujemy przede wszystkim za cierpliwość. Za dobre serce i wyrozumiałość. Za troskę i zaufanie oraz trud, jaki codziennie drodzy nauczyciele wkładacie w nasz proces edukacji. Słowa czy kwiaty tego nie oddadzą, ale uśmiech na buziach całej klasy pokazuje, jak jesteśmy wdzięczni za wiedzę, którą Panie nam przekazują.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zaryniu.
"Cyrk Szok" w naszej szkole.

10 października do naszej szkoły zajechał „Cyrk Szok”. Artyści prezentowali różne sztuczki, był też śmieszny clown oraz wąż. Dzieci mogły dotknąć zwierzęcia i sprawdzić się w różnych akrobacjach. Bardzo milo spędziliśmy ten czas.
Zapraszamy ponownie.
Żywa lekcja historii :
"Jak Jan Sobieski wojował"

Kolejna lekcja historii w naszej szkole odbyła się 20 września. Panowie przywieźli nowe stroje oraz zbroje a co najważniejsze i najciekawsze broń. Uczniowie mieli okazję przymierzyć stroje i dotknąć broni.
Zapraszamy serdecznie za rok.
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018 .

Rok szkolny 2017/2018 czas zacząć!
Z nowymi wyzwaniami, nauczycielami i dodatkową klasą wchodzimy w ten rok szkolny.
Pani dyrektor powitała wszystkich zgromadzonych na rozpoczęciu roku przedstawiła nowych nauczycieli i wychowawców ale przede wszystkim życzyła dobrych ocen oraz samych sukcesów uczniom.

Zaczynamy!!!
Kalendarz Roku Szkolnego 2017/2018 .


Wykonane przez: Karolina Radaszewska
Wszelkie prawa zastrzeżone. Artykuły, dokumenty, zdjęcia, i inne materiały są własnością Szkoły Podstawowej w Zaryniu.