Strona główna
Informacje
Historia szkoły
Kadra
Nasze Klasy
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Osiągnięcia naszych uczniów
Galeria
Kontakt
Nasi Absolwenci
Archiwum
2012-2015
2015-2017
2017-2019


Dokumenty
Dla Rodziców
Pedagog szkolny
Logopeda
Biblioteka
Nauka Online


LATA 2015 - 2017
Zakończenie Roku Szkolnego 2016/2017 .

23 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017. Pani Dyrektor wręczyła świadectwa z wyróżnieniem oraz dyplom wzorowego ucznia dla: Katarzyny Sosnowskiej – średnia 5,3, Gracjana Beneturskiego – średnia 5,2
oraz świadectwa z wyróżnieniem uczniom
Jakubowi Sosnowskiemu, Kryspinowi Ponikierskiemu, Błażejowi Wykpiszowi, Szymonowi Kalinowskiemu, Hubertowi Kołodziejczakowi oraz Amelii Borowskiej ze średnią 4,9-4,8
Pani Dyrektor wręczyła również nagrody dyplomy oraz puchary za konkursy, zawody i frekwencję. Zakończenie roku uświetniły przedszkolaki. Życzenia miłych i bezpiecznych wakacji złożył dzieciom również Wójt Gminy Wierzbinek dr Paweł Szczepankiewicz.

Do zobaczenia we wrześniu!!!
Piknik rodzinny.

10 czerwca w naszej szkole odbył się Piknik Rodzinny. W tym roku pod hasłem : „Żeby zdrowym być trzeba zdrowo żyć”. Dzień zaczął się od występów dzieci przygotowanych przez panie: Wiolettę Wiśniewską, Karolinę Radaszewską, Annę Beneturską, Elżbietę Szczepankiewicz oraz Jolantę Sosnowską. Zaprezentowały się przedszkolaki, 3 klasa wraz z rodzicami przedstawiły „Rzepkę”, klasy 4-6 wystąpiły w pokazie mody, zaprezentowały się również dziewczynki z klasy 4 i 5 w tańcu „Waka, waka”. Po występach same atrakcje i pyszności. Dzieci dostały kiełbaski, gofry z owocami oraz napoje. Można było również pomalować sobie twarz w najróżniejsze wzory, pofarbować włosy i poszaleć na placu zabaw. Główną atrakcją był kiermasz prac dzieci na którym można było wygrać również nagrodę główną: opiekacz oraz strój piłkarski i piłkę. Swoją obecnością zaszczycili nas również policjanci, którzy pozwolili dzieciom posiedzieć radiowozie i poczuć się jak prawdziwy stróż prawa.

Zapraszamy wszystkich za rok!!!
Basen to jest to....

7 czerwca dzieci z naszej szkoły wyjechały do Radziejowa na basen. Zabawa była znakomita. Okazało się że mamy świetnych pływaków i skoczków. Może jakieś zawody czas zaplanować.... Póki co planujemy kolejny wypad na basen. Już nie możemy się doczekać.
LEKCJA PRZYRODY W TERENIE.

6 czerwca panie A. Krzyżanowska, T. Karpińska i E. Szczepankiewicz udały się z uczniami kl. I – III na spotkanie z p. leśniczym Romanem Bylewskim do Leśnictwa Belny. Była to niezapomniana lekcja przyrody w terenie. Pan leśniczy przybliżył dzieciom tematykę związaną ze środowiskiem leśnym, udzielał odpowiedzi na zadawane pytania i ciekawie opowiadał o swojej pracy. Nasza wędrówka po lesie była bardzo ciekawa i pouczająca, za którą Panu Leśniczemu serdecznie dziękujemy. Otrzymaliśmy też pamiątkowe gadżety: odblaski, smycze, długopisy oraz piękne książki przyrodnicze do klasowej biblioteczki.
Dni Wierzbinka 2017 r.

4 czerwca 2017r. Odbyły się w naszej gminie Dni Wierzbinka oraz Targi Wierzby i Wikliny, na których dziewczynki z naszej szkoły śpiewały piosenki. Kasia Sosnowska zaśpiewała dwie piosenki „Somewhere over the rainbow” oraz „Nieodkryty ląd” a Zuzia Wojnarowska „Smak radości”. Piękne występy dziewcząt zostały nagrodzone gromkimi brawami.
Dzień dziecka .

1 czerwca to wyjątkowy dzień dla wszystkich dzieci. W naszej szkole tego dania było mnóstwo wrażeń: dyskoteka, seans filmowy, rozgrywki sportowe i słodki poczęstunek od Rady Rodziców.
Dziękujemy za świetną zabawę.
WYCIECZKA KLAS MŁODSZYCH DO KWB „KONIN”.

30 maja 2017 r.- uczniowie kl. I – III poznają najbliższą okolicę. Panie: A. Krzyżanowska, T. Karpińska, E. Szczepankiewicz zabrały dzieci na wycieczkę do KWB „Konin”- odkrywka Tomisławice. Na miejscu powitał nas p. Marcin Olejnik, który był naszym przewodnikiem. Razem udaliśmy się na wędrówkę w kierunku tarasu widokowego, z którego oglądaliśmy całą odkrywkę. Przekazane nam informacje i niesamowite widoki wywarły na nas niezapomniane wrażenia. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z technologią wydobycia węgla, maszynami i urządzeniami znajdującymi się na kopalni. Dzieci obejrzały również załadownię i poznały sposób transportowania węgla z odkrywki. Zmęczeni wróciliśmy do bazy, gdzie otrzymaliśmy chłodne napoje. Na zakończenie uczniowie wręczyli Panu inżynierowi kwiaty, dziękując za możliwość zwiedzania oraz cenne i ciekawe informacje o pracy na odkrywce.
Czytajmy dzieciom .

W roku szkolnym 2016/2017 nasz oddział przedszkolny brał udział w Ogólnopolskim Projekcie Rozwijania Czytelnictwa i Współpracy Między Przedszkolami, w jego lokalnym zasięgu obejmującym współpracę między przedszkolami i oddziałami przedszkolnymi w gminie Wierzbinek. Nasz miś Puchatek wędrował od przedszkola do przedszkola w naszej gminie i tam gościł. W przedszkolach pani czytały mu bajki. Po pewnym czasie nasz "oczytany" miś powrócił do swojego przedszkola. W międzyczasie my gościliśmy inne misie, czytaliśmy im bajki, robiliśmy zdjęcia, pokazywaliśmy nasze przedszkole i wypełnialiśmy ich dzienniki podróży. Wszystkie przedszkolaki z całej gminy spotkały się w maju na podsumowaniu projektu. Niech ta akcja zachęci wszystkich nie tylko nauczycieli przedszkoli, ale i rodziców do czytania dzieciom w domu. Niech w dobie internetu czytanie dzieciom będzie nadal priorytetem.
IV Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

13 maja odbył się IV Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Boguszycach. Uczennica klasy V Katarzyna Sosnowska piosenką „Somewhere over the rainbow” wyśpiewała sobie II miejsce i nagrodę za poprawność językową! Do konkursu przygotowała Kasię pani Karolina Radaszewska. W kategorii gimnazjum nasza absolwentka Elwira Zajdel również zajęła II miejsce i nagrodę za poprawność językową. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!
Wycieczka do Trójmiasta

10-12 maja te dni będą dobrze zapamiętane. Uczniowie naszej szkoły pojechali na trzydniową wycieczkę do Trójmiasta. Zwiedziliśmy również Westerplatte i zamek w Malborku. Przywieźliśmy niezapomniane nadmorskie wspomnienia masę ciekawych pamiątek i piasek w butach. Było cudownie już nie możemy się doczekać kolejnej wycieczki....
Dzień zdrowia .

9 maja w naszej szkole odbył się Dzień Zdrowia, który poprowadziła pani pedagog Barbara Szczebelska. Pani pedagog zaprezentowała dzieciom jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej, jak zachować się gdy znajdziemy osobę potrzebującą pomocy i jakie numery telefonów są w takiej sytuacji najbardziej potrzebne. Dzieci mogły wczuć się w rolę ratującego i ratowanego oraz poćwiczyć sztuczne oddychanie na fantomie.
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

"Rocznica"

Trzeci Maja radością wiosenną
Wszystkich ludzi dziś w Polsce powitał
Sztandarami biało- czerwonymi
Umaiła się Rzeczpospolita.

Umaiły się pierwszym kwieciem
Łąki, pola i w ogrodach drzewa
Maj się pieśnią zwycięskiej wiosny
Zgodnym chórem z ludzi rozśpiewał.

Rozpłynęła się już pieśń radosna
Głośnym echem po ojczystym kraju,
Witaj, witaj, Majowa Rocznico
Pamiętny Trzeci Maju!


Obchody rocznicy uchwalenia Konstrukcji 3 Maja jak co roku uświetniły występy dzieci z klas IV-VI. Uczniowie przedstawili dzieje Polski inscenizacją , piosenką i wierszem. Do występu przygotowały dzieci pani Zdzisława Pyżyńska, pani Karolina Radaszewska i pani Małgorzata Krzymińska.
Wizyta w gabinecie stomatologicznym.

26 kwietnia 2017r. uczniowie z klas I i II wybrali się do gabinetu stomatologicznego w Sadlnie na spotkanie z panią doktor M. Pierożyńską i jej asystentką p. M. Mularską. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca Pań, zapoznały się z wyposażeniem gabinetu i narzędziami , którymi posługuje się dentysta. Pani doktor opowiedziała o tym, jak należy dbać o higienę jamy ustnej oraz jak się odżywiać , by mieć zdrowe i ładne zęby. Następnie dokonała przeglądu stomatologicznego chętnym dzieciom i zachęcała do systematycznego odwiedzania gabinetu. Wszyscy mieli okazję przekonać się , że wizyta u dentysty jest potrzebna i że nie należy jej się bać. Spotkanie zakończyło się podziękowaniem i pamiątkowym zdjęciem.
Świąteczne warsztaty kulinarne

7 kwietnia 2017r. Uczniowie klas I-III wzięli udział w wielkanocnych warsztatach kulinarnych przygotowanych przez Wychowawców klas: A.Krzyżanowską, T. Karpińską, E. Szczepanikiewicz i Panie działające w Stowarzyszeniu Mieszkańców Sołectwa w Morzyczynie. Dzieci wspólnymi siłami upiekły ciasteczka i babeczki wielkanocne, które samodzielnie dekorowały. Przygotowały również sałatkę jarzynową i faszerowane jajka. Poznały sposoby zdobienia mazurków i bab świątecznych. Ponadto ozdabiały jajka wybraną techniką i wg własnego pomysłu. Po wyczerpującej pracy uczestnicy zasiedli do degustacji wypieków i potraw. Wrażenia (zwłaszcza smakowe) niezapomniane!!! Na zakończenie wszyscy otrzymali pięknie udekorowane i zapakowane „Ciacho wielkanocne”.

Dyrektor szkoły, uczniowie wraz z wychowawcami serdecznie dziękują Paniom: M. Kucal, B. Pruskiej, B. Jaskulskiej, M. Nowak, A. muszyńskiej, I. Kurek, A. Brudzińskiej, G. Makowskiej oraz Zarządowi OSP z Morzyczyna za współpracę, gościnność i umożliwienie prowadzenia warsztatów.
Konkursy

W naszej szkole odbywają się bardzo często różne konkursy. Ostatnie z nich to :
Historyczny „Niepokonana, Niezłomna, Wyklęta - Inka Oczami Dzisiejszych Uczniów” przeprowadzony przez panią Zdzisławę Pyżyńską
oraz „Konkurs na najlepsze menu” przeprowadzony przez panią Ewę Zawadzką.

Wyróżnione dzieci to: Karol Henke, Mikołaj Rozmarynowski, Jakub Sosnowski, Krystian Rejniak, Katarzyna Sosnowska, Amelia Borowska, Jakub Łachecki, Lena Sobczak.
Rozgrywki w Piłkę siatkową

25 marca odbyły się rozgrywki sportowe w piłkę siatkową między klasą V i VI. Wygrała klasa VI 3:1 ale następnym razem V klasa już się nie da pokonać. Są coraz lepsi!
Powitanie wiosny

21 marca powitaliśmy wiosnę w naszej szkole.
Dzień ten upłynął nam na różnych ciekawych aktywnościach. Pierwszym zadaniem było przygotować Marzannę i symbol wiosny oraz okrzyk.
Następnie klasy I – III przygotowały przedstawienie o wiośnie oraz konkursy wiosenne. Każda klasa wygrała jakąś nagrodę. Po tych atrakcjach spaliliśmy wreszcie Marzannę. Ostatnim punktem programu był konkurs „Czerwieńcie, zieleńcie się słowa”. Wzięli w nim udział uczniowie z klas I-V. Do etapu gminnego przeszli: Katarzyna Sosnowska, Szymon Kalinowski, Zofia Czerwińska oraz Zuzanna Stępień.
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

W hołdzie „Żołnierzom Wyklętym” – bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu…
Warsztaty kulinarne.

Dnia 27 lutego w naszej szkole odbyły się drugie warsztaty kulinarne którym przewodził kucharz Mariusz Kozak. Dzieci uczestniczące w warsztatach zaproponowały aby zrobić trzy rodzaje sałatek: gyros, jarzynowa, z selera naciowego. Uczniowie odpowiedzialni byli za przyniesienie odpowiednich produktów. Pod okiem kucharza i z pomocą nauczycieli oraz rodziców, dzieci przygotowały sałatki. Uczestnicy mogli próbować każdej sałatki.
Walentynki.

14 luty czyli święto Zakochanych….
Również w naszej szkole miło świętowaliśmy ten dzień. Dzieci robiły walentynki i wrzucały je do specjalnej skrzynki, która została później otwarta i każdy dostał miłosną karteczkę. Rada Rodziców także przyłączyła się do życzeń i zafundowała każdemu dziecku słodką walentynkę.
Konkurs EDI PINGWIN.

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu EDI PINGWIN .....
Choinka 2017 r.

28 stycznia 2017 r. w świetlicy wiejskiej w Zaryniu odbyła się choinka szkolna. Dzieci z klas IV-VI wystąpiły w programie artystycznym prezentując baśń Królowa Śniegu oraz skecze ze szkolnej ławki. Dzieci również zaprezentowały się w piosenkach, tańcu i grze na instrumentach. Mieliśmy okazję podziwiać także najmłodszych. Przedszkolaki zaprezentowały nam dwa tance. Dzieci do występów przygotowały panie: Karolina Radaszewska, Ewa Zawadzka, Małgorzata Krzymińska oraz Jolanta Sosnowska. Po występach odbyła się szalona impreza z tańcami do upadłego. Odwiedził nas nawet Św. Mikołaj z prezentami i mnóstwem cukierków.
Dziękujemy i do zobaczenia za rok.
Bezpieczne ferie.

24 stycznia do naszej szkoły przyjechali strażacy ze Straży Pożarnej w Koninie. Wyjaśnili na czym polegają bezpieczne ferie zimowe. Jak należy się zachować na lodowisku czy na kuligu. Strażacy przypomnieli również jak udzielać pomocy innym, na jakie numery alarmowe dzwonić oraz przestrzegli uczniów przed niebezpieczeństwem zatrucia czadem. Dziękujemy za wskazówki i życzymy wszystkim bezpiecznych ferii zimowych oraz dużo śniegu.
Przedszkolaki na Balu Karnawałowym.

Dnia 24 stycznia przedszkolaki wraz z wychowawczynią Jolantą Sosnowską bawiły się w swojej sali na balu karnawałowym w niezwykłych strojach przedstawiających postaci z bajek. Wszyscy wykazali się ogromną pomysłowością i inwencją w tańcu. Swoją obecnością zaszczyciła nas także pani Dyrektor oraz rodzice, którzy przygotowali dzieciom słodki poczęstunek. Jednak to nie koniec zabaw, spotykamy się znowu w sobotę 28 stycznia na choince noworocznej i znów będziemy się wspólnie bawić.
Dzień Babci i Dziadka.

Dzień Babci i Dziadka to bardzo piękne święto.
W tym roku zorgazowaliśmy go 19 stycznia w świetlicy wiejskiej w Zaryniu.
Dzieci z klas najmłodszych, przygotowane przez panią Jolantę Sosnowską, Elżbietę Szczepankiewicz, Arletę Krzyżanowską oraz Teresę Karpińską zaprezentowały się w programie artystycznym specjalnie dla naszych dziadków. Oprócz występów był również wywiad z najstarszą mieszkanką Zarynia panią Marianną Kacperską, która opowiedziała dzieciom jak to kiedyś było w szkole i jak bardzo różni się teraz nasze życie od tego, które było jak ona była małą dziewczynką. Dzieci przygotowały też niespodziankę dla dziadków czyli własnoręcznie wykonane prace. Miłe popołudnie urozmaicił również występ artystów z teatru objazdowego, którzy przedstawili bajkę o Jasiu i Małgosi.
Jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego wszystkim Babciom i Dziadkom.
Konkurs Kolęd i Pastorałek 2017 r.

21 stycznia 2017 r. Odbył się V Miedzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Morzyczynie.
W konkursie wzięły udział dziewczynki z naszej szkoły, przygotowane przez pania Karolinę Radaszewską, Nadia Malec i Oliwia Orsztynowicz z klasy II oraz Zuzanna Wojnarowska z klasy IV i Katarzyna Sosnowska z klasy V.
Kasia zajęła 2 miejsce śpiewając pastorałkę
„Cicho,cicho pastuszkowie”.

Gratulujemy!!!
WIGILIA 2016 r.

22 grudnia spędziliśmy w świątecznej atmosferze. W naszej szkole odbyło się Świąteczne Spotkanie przy Kolędzie. Dzieci przygotowane przez panią Wiolettę Wiśniewską, panią Karolinę Radaszewską oraz panią Arletę Krzyżanowską śpiewały kolędy oraz mówiły przepiękne wiersze. Do wspólnego kolędowania przyłączył się również zespół Na Swojską Nutę. Życzenia złożyli nam Wójt Gminy Wierzbinek dr Paweł Szczepankiewicz pani sekretarz Jolanta Siekaczyńska oraz ksiądz Kowalski.
Samorząd Uczniowski również pragnie złożyć na zbliżające się święta radości, ciepłej rodzinnej atmosfery natomiast kolejny rok niech będzie czasem pokoju oraz realizacji osobistych marzeń.
Wycieczka do fabryki bombek.

14 grudnia najmłodsze dzieci z naszej szkoły wyjechały do fabryki bombek w Gnieźnie. Dzieci miały okazję zobaczyć jak powstają bombki a następnie samodzielnie udekorować bombkę. Zaopatrzeni w nowe ozdoby choinkowe udaliśmy się do centrum rozrywki gdzie dzieci mogły się wyszaleć na różnego rodzaju przyrządach, trampolinach, zjeżdżalniach.
Było fantastycznie! Za rok jedziemy znowu.
Warsztaty kulinarne.

5 grudnia we współpracy z świetlicą w Zaryniu odbyły się warsztaty kulinarne, które poprowadził szef kuchni z restauracji Kakadu, pan Mariusz Kozak. W warsztatach wzięli udział uczniowie klas 4-6.
Podczas warsztatów uczniowie pod okiem szefa kuchni przygotowywali dwa rodzaje naleśników: wytrawne i na słodko. Na nasze spotkanie przybyły również mamy dzieci. Efektem końcowym była pyszna konsumpcja naszej pracy. Było to pierwsze spotkanie z Panem Mariuszem ale nie ostatnie.
Nasze warsztaty kulinarne są częścią prowadzonej w szkole innowacji "Żeby zdrowym być trzeba zdrowo żyć".
SZLACHETNA PACZKA 2016 r.

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!
Szkoła Podstawowa w Zaryniu włączyła się w akcję „Szlachetna Paczka”. Celem akcji jest pomoc osobom w trudnej sytuacji życiowej. W tym roku pomagamy osobie starszej, poruszającej się na wózku inwalidzkim, nie posiadającej żadnej bliższej rodziny. Jeśli chcieliby Państwo wesprzeć akcję i włączyć się w przygotowanie paczki, poniżej zamieszczamy listę potrzeb.
Akcja trwa do 9 grudnia.
Wszystkich DARCZYŃCOW prosimy o dostarczanie niżej wymienionych rzeczy do szkoły.
Najważniejszymi potrzebami tej osoby są:


ŻYWNOŚĆ TRWAŁA :
konserwy mięsne i rybne, warzywa w puszkach, makaron, olej, ryż, kasza, mąka, cukier , dżem, herbata, sól, produkty gotowe w słoikach i inne.

ŚRODKI CZYSTOŚCI I ARTYKUŁY HIGIENICZNE:
proszek do prania, płyn do mycia do naczyń, płyn do płukania tkanin, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące , szampon, szczoteczka do zębów i inne.

WYPOSAŻENIE MIESZKANIA :
kołdra, koc, poduszka, pościel, ręczniki, garnki.

SPRZĘT GOSPODARSTWA DOMOWEGO:
bateria prysznicowa ze słuchawką, zasłona prysznicowa, krzesło pod prysznic i uchwyty łazienkowe dla osoby niepełnosprawnej.
Będziemy wdzięczni za każdą okazaną pomoc !
Czas na wróżby !!!
Andrzejki 2016 r.

24 listopad to też Andrzejki w naszej szkole. Jak co roku magiczne wróżby i przepowiednie z ust przepięknych wróżek oraz szalona zabawa i mnóstwo słodyczy. Dzień zdecydowanie udany. Szkoda że Andrzejki tylko raz w roku...
Cyrk w naszej szkole ?
Dlaczego nie.

24 listopada to dzień pełen wrażeń. Rano przyjechali do nas artyści z cyrku z prawdziwym wężem, którego każdy mógł dotknąć. Mogliśmy także osobiście sprawdzić czy da się jeździć na rowerze o jednym kole...hmmm było ciężko ale wesoło. Było super!
ZAKAZ PALENIA !!!

22 listopada dzieci z naszej szkoły brały udział w akcji „Nie pal przy mnie proszę”. Obejrzały prezentację, przygotowaną przez panią pedagog Barbarę Szczebelską, o tym jak niezdrowe jest palenie i jak wiele się przez ten nałóg traci. Następnie wraz z wychowawcami dzieci przygotowały transparenty oraz chorągiewki i ruszyły na przemarsz przez Zaryń.
Narodowe Święto Niepodległości.

9 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Dzieci z klas IV-VI wyjaśniły nam dlaczego to tak ważny dzień. Wysłuchaliśmy pięknych wierszy i pieśni. Dzieci do występu przygotowała Pani Zdzisława Pyżyńska oraz Pani Karolina Radaszewska.
Zaduszki.

28 października uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły cmentarz w Mąkoszynie. Uporządkowały Grób Nieznanego Żołnierza, złożyły kwiaty i zapaliły znicze. Dzieci odnalazły zapomnianą mogiłę dziecka, na której też zrobiły porządki oraz zapaliły znicz na grobie mamy jednej z koleżanek.
Ślubowanie I Klasy 2016 r.

28 października w poczet uczniów naszej szkoły zostali przyjęci pierwszoklasiści. Nowi uczniowie złożyli przysięgę oraz wpisali się do kroniki szkolnej. Po przejściu próby przygotowanej przez starszych uczniów Pani Dyrektor pasowała ich na uczniów Szkoły Podstawowej w Zaryniu.
„Żeby zdrowym być trzeba zdrowo żyć”

26 października do naszej szkoły przyjechali dietetycy z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie w ramach innowacji pt. „Żeby zdrowym być trzeba zdrowo żyć”. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach przeprowadzonych przez dietetyków. Brały udział w doświadczeniach, dowiedziały się jaki jest naprawdę skład, ich ulubionych produktów czyli co tak naprawdę jedzą a co powinny żeby być zdrowym.
Dziękujemy i zapraszamy ponownie.
Wycieczka do Warszawy

25 października najstarsze klasy pojechały na wycieczkę do Warszawy. Dzieci zwiedziły Stadion Narodowy, Łazienki oraz Centrum Nauki Kopernik. Warszawa jesienią jest naprawdę niezwykle piękna. Czekamy na kolejne takie wycieczki.
Świat klocków LEGO

24 października dzieci z naszej szkoły wyjechały do Łodzi na wystawę klocków LEGO. Przepiękne budowle zachwycały nie tylko najmłodszych uczestników wycieczki. Młodzi twórcy mogli również rozwijać swoje zdolności samodzielnie tworząc różne budowle.
Dzień Edukacji Narodowej 2016 r.

Tyle nam dali, Nauczyciele
Tyle nam wiedzy tajemnej odkryli,
Jak podziękować za wszystkie chwile
Gdy ciężko było i oni byli.
Mogę dać medal lub pieśń przyszykuję
Ale Ty wolisz zwykłe: Dziękuję!

<><><>

Niech Wam nie zbraknie nigdy zdrowia,
Niech szkoła w dom się wspólny zmienia!
Praca wychowawcy to praca niełatwa,
Bo często leniwa i krnąbrna jest dziatwa.
Kocha ona figle i chętnie się czubi,
Lecz stroni od książki, uczyć się nie lubi.
Trzeba dużo zdrowia, dużo czasu stracić,
Aby umysł ucznia rozwinąć, wzbogacić,
Który gdy dorośnie, dopiero zrozumie,
Jak jest w życiu ciężko, gdy się mało umie.

<><><>

Dziś w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej.
Dzieci z klasy ll i lll przygotowały występ dla Nauczycieli. Wierszem i piosenką podziękowały za troskę i przekazaną wiedzę. Każdy z nauczycieli i pracowników dostał dyplom w swojej dziedzinie. Na koniec również Pani Dyrektor wyróżnia cztery panie wręczając im Nagrodę Dyrektora. Są to: pani Arleta Krzyżanowska, pani Karolina Radaszewska, pani Elżbieta Szczepankiewicz i pani Ewa Zawadzka. Gratulujemy i życzymy sukcesów w życiu zawodowym. Samorząd Uczniowski.
Nasi chlopcy MISTRZAMI gminy.

7 października chłopcy z naszej szkoły zajęli PIERWSZE MIEJSCE
w gminnych rozgrywkach w piłkę halową w Boguszycach.
GRATULACJE !!!
„MRÓWKA” DBA O NASZE BEZPIECZEŃSTWO.

4 października 2016 r. pierwszaki z wych. A. Krzyżanowską i p. W. Wiśniewską udały się do Szkoły Podstawowej w Sadlnie na spotkanie edukacyjne w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Podczas pogadanki ze strażakiem dowiedziały się jak postępować w przypadku pożarów, o przyczynach ich powstawania i sposobach gaszenia. Następnie przedstawicielka PSB- Mrówka rozmawiała z dziećmi o niebezpieczeństwach czyhających w drodze do i ze szkoły w ruchu drogowym. Uczniowie chętnie odpowiadali na pytania wykazując się dużą wiedzą w tym zakresie.
Po szkoleniu maskotka - Mrówka wręczyła dzieciom materiały odblaskowe: breloczki i opaski, które będą dobrze służyły im podczas drogi do i ze szkoły.
Spotkanie zakończyło się wspólnym pamiątkowym zdjęciem.
Kolejna żywa lekcja historii.

Tradycją naszej szkoły stała się już żywa lekcja historii. Dzieci bardzo chętnie w niej uczestniczą z ciekawością oglądają sprzęt rycerski i słuchają historii z dawnych lat o dziejach powstania Państwa Polskiego.
Dzień Chłopca.

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Chłopca dużo uśmiechu i spełnienia marzeń życzą wszystkie dziewczyny z naszej szkoły.

Ps.
Mamy nadzieję że udało się usunąć ślady szminek po piątku ;)
PIERWSZAKI BŁYSZCZĄ NA DRODZE.

14 września 2016 r. uczniowie z klasy 1 pod opieką wych. A. Krzyżanowskiej i p. E. Zawadzkiej wybrali się na spotkanie edukacyjne „Pierwszaki błyszczą na drodze” zorganizowane w WORD w Koninie przez Wydział Prewencji KMP we współpracy z pracownikami WORD i strażakami KM PSP w Koninie. Podczas spotkania dzieci usłyszały wiele dobrych porad, których stosowanie zapewni im bezpieczne poruszanie się po drogach i chodnikach. Zadawały pytania policjantom i strażakom, oglądały ich pojazdy oraz dowiedziały się o pracy policyjnego psa. Dużą atrakcją była forma ćwiczeniowa zajęć, np. na symulatorze zderzenia, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, pokonywanie toru przeszkód przygotowanego przez strażaków czy pobieranie odcisków palców.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali odblaski, dzięki którym będą bardziej widoczni na drodze.
Polskie Państwo Podziemne

W czasie II wojny światowej tylko w Polsce powstały tak rozbudowane podziemne struktury administracyjne i wojskowe, cieszące się akceptacją większości społeczeństwa.
W nocy z 26 na 27 września 1939, tuż przed kapitulacją Warszawy, grupa oficerów z gen. Michałem Karaszewiczem-Tokarzewskim, zawiązała konspiracyjną organizację Służba Zwycięstwu Polski. Tak powstał zalążek Polskiego Państwa Podziemnego, które było ewenementem w skali okupowanej Europy.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017.

Dnia 1 września 2016 r. zabrzmiał pierwszy dzwonek rozpoczynający nowy rok szkolny 2016/2017.
Pani Dyrektor powitała wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców. Dzieci, a w szczególności maluchy z radością powędrowały do swoich klas na spotkanie z wychowawcą. Nowy rok szkolny został rozpoczęty.
Życzymy powodzenia oraz samych piątek i szóstek.
Koniec Roku Szkolnego 2015/2016 r.

24 czerwca zabrzmiał ostatni dzwonek w roku szkolnym 2015/2016.
Uroczystym występem przedszkolaków zakończyliśmy ten rok szkolny. Pani dyrektor rozdała świadectwa absolwentom oraz wręczyła nagrody wzorowego ucznia i świadectwa z paskiem. Otrzymali je:
Katarzyna Sosnowska, Błażej Wykpisz, Kryspin Ponikierski, Gracjan Beneturski, Jakub Sosnowski, Sara Pietrzak i Mateusz Kwiatkowski.
Nagrody za 100% frekwencji:
Wiktoria Szanecka, Joanna Bartczak oraz
Kamil Frątczak.

Wyróżnieni zostali także sportowcy za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych:
Mateusz Kwiatkowski, Adrian Zawadzki, Wiktoria Jąkalska, Jacek Wadelski oraz Mateusz Budziński.
Świadectwa zostały wręczone nagrody rozdane do zobaczenia za dwa miesiące.
Życzymy miłych pogodnych i bezpiecznych wakacji!!!
Pożegnanie 6 klasy 2016 r.

23 czerwca uczniowie klasy szóstej pożegnali się z murami naszej szkoły. Ukończyli już ten etap edukacji i ruszają do gimnazjum. Ciężko się było rozstać z młodszymi kolegami, paniami nauczycielami i przede wszystkim z wychowawczynią.
Wysłuchalismy wzruszającego występu i pożegnaliśmy się z łezka w oku....
Powodzenia...
Wycieczka do Biskupina i Rogowa 2016 r.

16 czerwca uczniowie naszej szkoły wyjechali na wycieczkę do Biskupina i Rogowa.
Wycieczkę zorganizowała pani Zdzisława Pyżyńska.
Wyjazd udał się znakomicie. Dzieci dowiedziały się jak kiedyś ludzie radzili sobie bez sprzętów które mamy obecnie. Po tej wspaniałej lekcji historii na żywo w Biskupinie, po chwili cofnęliśmy się w czasie jeszcze dalej do epoki dinozaurów. W Rogowie znajduje się cały park z dinozaurami o prawdziwych wymiarach. Niektóre okazy mogliśmy nawet dotknąć. Wspaniałe zwierzęta ale chyba dobrze ze już nie mamy z nimi do czynienia....
Pełni wrażeń wróciliśmy do domu.
Dień Rodziny Zaryń 2016 r.

Dnia 11 czerwca odbyły się Dni Rodziny w Zaryniu. Dzieci przygotowane przez panią Arletę Krzyżanowską, Karolinę Radaszewską, Annę Beneturską , Teresę Karpińską oraz Elżbietę Szczepankiewicz wystąpiły w montażu słowno-muzycznym „Razem miło i bezpiecznie”. Po występach dla dzieci przygotowane zostały atrakcje takie jak: dmuchane zjeżdżalnie, przejażdżka bryczką, możliwość poudawania policjanta w prawdziwym radiowozie lub strażaka w wozie strażackim.
Dzieci mogły też ugasić „pożar” oraz udzielić pierwszej pomocy. Każdy mógł zrobić sobie tatuaż, pomalować twarz i włosy.
Na pikniku funkcjonowało również stoisko z pracami dzieci. Nie zabrakło również kiełbasy z grilla, grochówki i waty cukrowej!!!!
Piknik udał się wspaniale. Dziękujemy sponsorom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej imprezy.
Ogólnopolskie Targi Wierzby i Wikliny Salix oraz
Dni Wierzbinka..

15 maja w gminie Wierzbinek odbyły się Ogólnopolskie Targi Wierzby i Wikliny Salix oraz
Dni Wierzbinka. Ten ważny dla gminy dzień rozpoczął się od występu naszych dzieci. Zaprezentowały się w piosenkach: „Dach” Joanna Bartczak oraz Wiktoria Jąkalska, „Let her go” Kamil Frątczak. Dzieci przygotowała pani Karolina Radaszewska. Nasze młode talenty mogliśmy także podziwiać w tańcu, do którego dzieci przygotowywany się na świetlicy w Zaryniu.
Ogólnopolskie Targi Wierzby i Wikliny Salix
Zwiedzamy naszą gminę.

Dnia 5maja dzieci klas 0-3 z naszej szkoły odwiedziły wiele ciekawych miejsc w naszej gminie. Wybraliśmy się na spacer po parku w Wierzbinku podziwiając znajdujący się tam pałac. Odwiedziliśmy bibliotekę publiczną w Wierzbinku gdzie zostaliśmy mile przyjęci przez panią bibliotekarkę, która przekazała mam wiele ciekawych informacji na temat książek i pracy w bibliotece.
Dzięki uprzejmości Pana Pawła Szczepankiewicza który jest wójtem gminy Wierzbinek mogliśmy zwiedzić urząd gminy w Wierzbinku. Po urzędzie oprowadziła nas pani Jolanta Siekaczyńska która pełni funkcję sekretarza gminy. Każdy mógł poczuć się jak wójt i usiąść na jego fotelu w gabinecie. To nie był jednak koniec atrakcji. W tym dniu zwiedziliśmy także budynek poczty w SADLNie w którym mogliśmy zobaczyć pomieszczenia na co dzień niedostępne. Wielką frajdą dla nas była zabawa na placu zabaw w Wierzbinku. Tam każdy znalazł coś dla siebie do wspaniałej zabawy.
Oby więcej takich wycieczek było.
Rowerami do Rezerwatu Przyrody
,, Kawęczyńskie Brzęki'' .

20 maja 2016 r. pod opieka pani Ewy Zawadzkiej i pani Anny Beneturskiej odbył się rajd rowerowy klasy piątej do Rezerwatu Przyrody,, Kawęczyńskie Brzęki''. Dzieci bezpiecznie pokonały trasę. W przyszłym roku szkolnym planujemy kolejne wycieczki rowerowe.
Wycieczka do Warszawy.

5 maja dzieci z naszej szkoły wyjechały na wycieczkę do Warszawy. Wyprawa udała się wspaniale! Zwiedziliśmy Starówkę wysłuchaliśmy ciekawych opowiadań naszej pani przewodnik o najważniejszych budynkach i pomnikach. Kolejnym punktem naszej wyprawy była telewizja. Widzieliśmy studio w którym nagrywa się program „Świat się kręci” oraz „Pytanie na śniadanie”. Pan przewodnik wyjaśnił nam również jak nagrywane są takie programy jak „Jaka to melodia” czy prognoza pogody. Z telewizji metrem pojechaliśmy na Stadion Narodowy. Zwiedziliśmy cały stadion oraz szatnię naszej kadry. Po wyczerpującym i pełnym atrakcji dniu wróciliśmy do domu. Czekamy na kolejną wycieczkę równie atrakcyjną.
Święto Konstytucji.

3 mają to dzień uchwalenia Konstytucji. W tym roku obchodzimy 225 rocznicę tego wydarzenia. Dzieci przygotowane przez panią Zdzisławę Pyżyńska oraz panią Karolinę Radaszewską przypomniały nam na apelu dzieje Polski oraz powód uchwalenia tak ważnego dokumentu.
Pies przyjacielem naszym jest.

14 kwietnia odwiedził nas w szkole pan z pieskiem. Przeprowadził on pokaz mający za zadanie ochronić dzieci przed agresją psów. Pokazał jak należy postępować gdy zaatakuje nas pies i jaką postawę należy przyjąć. Na koniec dzieci mogły pobawić się z psem.
Światowy Dzień Zdrowia.

7 kwietnia to Światowy Dzień Zdrowia w tym roku pod hasłem Pokonaj Cukrzycę.
Dzieci wysłuchały prelekcji pani pedagog oraz pani pielęgniarki na temat cukrzycy. Panie wyjaśniły jak należy postępować z osobą chorą i jakie są symptomy choroby. Na koniec pani Dyrektor zaprezentowała sprzęt osoby chorej na cukrzycę oraz pokazała jak bada się poziom cukru we krwi. Po prelekcji dzieci wraz z wychowawcami zrobiły plakaty o cukrzycy.
Pierwszy dzień wiosny.

Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole to bardzo wyjątkowy i kolorowy dzień. Każda klasa zrobiła Marzannę, która brała udział w konkursie, a potem została spalona. Kolejnym zadaniem dla każdej klasy było udekorować drzwi w wylosowanym wcześniej kolorze oraz przebranie się właśnie w ten kolor. Jury długo debatowało nad tym która klasa wygra w każdej z konkurencji. Wszystkie dzieci pracowały wytrwale i z pełnym zaangażowaniem. Gratulujemy wszystkim. Teraz Wiosna na pewno przyjdzie.
Cyrk w naszej szkole.

11 marca do naszej szkoły przyjechał cyrk!!!!! Wspaniałe widowisko zapewnił nam fantastyczny żongler, niesamowita akrobatka i prześmieszny clown.
W cyrku występował też piesek i prawdziwy wąż!!!!
Było super czekamy na kolejne odwiedziny.
"Wróżka Malwinka"

17 lutego 2016 roku w naszej szkole odbyło się przedstawienie teatralne pt .
”Wróżka Malwinka przygód pomocy kilka”.
Pouczająca historia przypomniała nam jak ważne jest niesienie pomocy innym.
Bal Karnawałowy 2016 r.

9 lutego w naszej szkole balem przebierańców zakończyliśmy karnawał 2016.
Bal uświetniły kolorowe postacie dzieci przebranych w najróżniejsza stroje.
Podczas balu zostały wyróżnione 3 osoby najciekawiej przebrane. Były to:
Michał Wykpisz – Policjant,
Paulina Dadzibóg – Czarownica,
Amelia Borowska – Pocahontas.


Gratulujemy pomysłów.
Noworoczna Choinka 2016 r.

16 stycznia dzieci z Zarynia bawiły się na choince Noworocznej.
Dzień ten uświetniły występy uczniów z klas 0-III przygotowanych przez panie: Jolantę Sosnowska, Teresę Karpińską, Elżbietę Szczepanikiewicz i Arletę Krzyżanowską. Dzieci przedstawiły inscenizacje dla dziadków oraz tańce, natomiast III klasa wystąpiła z przedstawieniem Czerwony Kapturek.
Po występach odwiedził dzieci Św. Mikołaj z prezentami. Następnie odbyła się dyskoteka. Dzień pełen wrażen…
Szkolna choinka 2015 r.
Szkolna wigilia 2015 r.

Jak co roku w ostatni dzień przed świętami w naszej szkole odbyła się wigilia szkolna.
Dzieci z klas 4-6 przygotowane przez Panią Wiolettę Wiśniewską i Panią Karolinę Radaszewską przedstawiły montaż słowno-muzyczny „Przy wigilijnym stole”.
Po wysłuchaniu pięknych kolęd wykonanych przez dzieci, Pani Dyrektor złożyła życzenia wszystkim gościom oraz dzieciom i nauczycielom.
Tym akcentem zakończyliśmy w szkole rok 2015.
Wesołych świąt!!!

Do zobaczenia 4 stycznia.
Szlachetna paczka 2015 r.


SZLACHETNA PACZKA - jest to projekt pomocy bezpośredniej, w którym Darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Adresy tych rodzin są pozyskiwane przez wolontariuszy, którzy działają lokalnie.
SZLACHETNA PACZKA ma charakter ogólnopolski i jak żadna inna akcja charytatywna w Polsce łączy działania setek tysięcy osób. Tylko w 2014 roku Paczka połączyła niemal
1 000 000 Polaków!

W tym roku również nasza szkoła przystąpiła do tej akcji. Serdecznie zapraszamy chętnych do pomocy najuboższym. Zbiórka rzeczy w szkole.

ŻYWNOŚĆ TRWAŁA:
Podstawowe produkty żywnościowe:
Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach

ŚRODKI CZYSTOŚCI I ARTYKUŁY HIGIENICZNE:
Potrzebne środki czystości:
Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów

MATERIAŁY SZKOLNE:
Zeszyty, Farbki, Papier kolorowy, Plecak, Bloki, Klej, Nożyczki, Przybory do pisania, Kredki, Plastelina, Piórnik
WYPOSAŻENIE MIESZKANIA:
Kołdra, Koc, Ręczniki, Pościel

Zbiórka do 10.12.2015 r.
(tj. czwartek- przyszłego tygodnia)
"Andrzejki" 2015 r.

Andrzejki obchodzone są w Polsce w noc z 29 na 30 listopada, czyli w Wigilię dnia św. Andrzeja.
Jest to wieczór wyjątkowy, gdyż zgodnie z tradycją
św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy wszystkim pragnącym poznać, jaka przyszłość ich czeka w uczuciach, zdrowiu, pracy.
Jak mówi stare, polskie przysłowie
“Na świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja”.
Wigilia św. Andrzeja, czyli popularne andrzejki od dawien dawna są tradycyjnym wieczorem wróżb. Pomysłowość dziewcząt w wyszukiwaniu sposobów, aby poznać swoją przyszłość, szczególnie tą uczuciową, była niewyczerpana. Wszystkim tym zabiegom magicznym patronował
św. Andrzej - opiekun panien na wydaniu, zwłaszcza tych cnotliwych i pobożnych. Pomagał on w poznaniu imienia przyszłego męża, jego pochodzenia i stanu posiadania.
Był również uważany za najlepszego powiernika i orędownika dziewczęcych pragnień i modlitw dotyczących dobrego zamążpójścia i starań o odwzajemnioną miłość.

Dziś (26 listopada) również w naszej szkole królowały wróżki przepowiadające przyszłość…. Wreszcie wiadomo jak mana imię ten przyszły, bogaty mąż…..
Wielkie pływanie 2015 r.

18 listopada dzieci z naszej szkoły wyjechały na basen w Radziejowie. Zabawa była przednia. Jeszcze kilka wyjazdów i będziemy mieli nową pływacką kadrę narodową!
11 listopada - Święto Niepodległości

10 listopada uczciliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci z klas IV – VI wystąpiły z przedstawieniem upamiętniającym to wydarzenie.


Jadwiga Czarniecka – Fiedlerowa

11 Listopada
Oto dzwony przebiły dzień szary
i we flagi już strojne ulice,
oto mienią się barwne sztandary,
a z nas każdy zjaśnione ma lice.

Idą hufce i hordy od rana,
idą piesze i konne brygady,
wszystkie karne i równe jak ściana
wśród dzisiejszej radosnej parady.

Idą starsi i młodzież, i dzieci,
gra muzyka wśród tłumów powodzi.
Hymn dziękczynny do niebios gdzieś leci:
smutną Polskę Bóg szczodrze nagrodził.
Ślubowanie I klasy 2015 r.

30 października przyjęliśmy oficjalnie do społeczności szkolnej nowych uczniów.
Pierwszacy złożyli przysięgę:


• Jak najlepiej uczyć się,
• Szanować nauczycieli i rodziców,
• Wyrosnąć na mądrych ludzi,
• Kochać swoją ojczyznę.

Życzymy Wam powodzenia w nowych obowiązkach oraz samych piątek i szóstek w szkole.
Pamiętajcie również, że zawsze możecie się zwrócić o pomoc do starszych koleżanek i kolegów.
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2015 r.

13 października odbyła się uroczysta akademia z okazji
Dnia Edukacji Narodowej.
Uczniowie wierszem i piosenką składali życzenia oraz dziękowali nauczycielom.

Niech Wam nie zbraknie nigdy zdrowia,
niech szkoła w dom się wspólny zmienia!
Praca wychowawcy to praca niełatwa,
bo często leniwa i krnąbrna jest dziatwa.
Kocha ona figle i chętnie się czubi,
lecz stroni od książki, uczyć się nie lubi.
Trzeba dużo zdrowia, dużo czasu stracić,
aby umysł ucznia rozwinąć, wzbogacić,
który gdy dorośnie, dopiero zrozumie,
jak jest w życiu ciężko, gdy się mało umie.

W dniu tego wspaniałego święta,
za trudną pracę z nami i okazane serce,
chylimy głowy w ogromnej podzięce.
Każdemu uczniowi radość się udziela,
gdy zbliża się Dzień Nauczyciela.
Z okazji tego zaszczytnego Święta
niech każda buzia będzie uśmiechnięta.


Samorząd Uczniowski
Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016.

1 września zabrzmiał dzwonek na rok szkolny 2015/2016.
Pani Dyrektor przywitała wszystkich oraz życzyła owocnej pracy nauczycielom i samych piątek uczniom.
Witamy w nowym roku szkolnym i zaczynamy!!!!


Wykonane przez: Karolina Radaszewska
Wszelkie prawa zastrzeżone. Artykuły, dokumenty, zdjęcia, i inne materiały są własnością Szkoły Podstawowej w Zaryniu.